Strona główna Top Pościg za 13-latkiem! Wsiadł za kierownicę, bo się nudził i nie mógł...

Pościg za 13-latkiem! Wsiadł za kierownicę, bo się nudził i nie mógł zasnąć

0

Lubińscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego oplem, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Gdy funkcjonariusze wydali mu polecenie do zatrzymania pojazdu przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, on gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Jednak po krótkim pościgu był już w rękach mundurowych. Okazało się, że za kierownicą opla siedział 13–letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Nastolatek tłumaczył policjantom, że kluczyki od auta zabrał ojcu, bo postanowił się przejechać, bo… nudził się i nie mógł zasnąć.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj, chwilę po północy. Policjanci ruchu drogowego patrolując ulice Lubina, zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Opel. Sposób jazdy osoby siedzącej za kierownicą opla wzbudził podejrzenia mundurowych, dlatego postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując kierowcy zatrzymanie auta. Jednak ten zignorował wyraźne polecenia do zatrzymania się i gwałtownie przyśpieszył, rozpoczynając ucieczkę. Po przejechaniu około 100 metrów policjanci zatrzymali uciekiniera, który po unieruchomieniu pojazdu próbował jeszcze szybko wysiąść i zbiec z miejsca, lecz dzięki dynamicznej reakcji funkcjonariuszy, szybko znalazł się w ich rękach.

Jakież było zdziwienie policjantów, kiedy okazało się, że zatrzymanym jest 13-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Nieletni oświadczył funkcjonariuszom, że poczekał aż jego ojciec pójdzie spać, a następnie bez jego wiedzy zabrał kluczyki od samochodu i wybrał się na przejażdżkę. Nastolatek tłumaczył, że postanowił się przejechać, ponieważ nie chciało mu się spać i nudził się.

Policjanci ustalili, że 13-latek dzień wcześniej wrócił z ośrodka szkolno–wychowawczego, aby święta spędzić z rodziną. Po wykonanych czynnościach funkcjonariusze przekazali nieletniego uciekiniera pod opiekę ojcu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Poprzedni artykułCzołowe zderzenie dwóch aut w Bytomiu. Nie żyje 51-letni kierowca
Następny artykułDwóch nastolatków zginęło w tragicznym wypadku na Pomorzu