Strona główna Top Powrót dzieci do szkół szybciej niż zakładano?

Powrót dzieci do szkół szybciej niż zakładano?

0
Minister Przemysław Czarnek, fot. gov.pl

Minister Przemysław Czarnek poinformował, że jest szansa, iż dzieci wrócą do szkół szybciej niż zakładano, tj. przed końcem lutego.

Mamy do czynienia ze spadkiem liczby zakażeń tydzień do tygodnia. Rodzi się szansa na podjęcie decyzji o szybszym powrocie do szkół, jeśli te pozytywne trendy się utrzymają – powiedział w piątek w Nowej Sarzynie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czarnek zapytany przed media powiedział też, że dziś temat powrotu dzieci do szkół dyskutowany był z premierem na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Będziemy to poddawać szczegółowej analizie, ale już dziś rozmawialiśmy, że jeśli ten trend by się utrzymał – przynajmniej w stosunku do tych pięciu województw, które skończyły ferie w styczniu i które miałyby najdłuższą naukę zdalną, bo przez cały okres lutego, ale także do tych województw, które miały ferie na przełomie stycznia i lutego – to rodzi się szansa o podjęciu decyzji o szybszym powrocie do szkół – powiedział.

Nie jest jeszcze podana data, kiedy uczniowie mieliby powrócić do nauki stacjonarnej.

W piątek resort zdrowia podał najnowsze dane dotyczące pandemii:

Mamy 47 534 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (7080), śląskiego (5993), wielkopolskiego (4809), dolnośląskiego (3469), pomorskiego (3389), łódzkiego (3344), małopolskiego (3127), kujawsko-pomorskiego (2798), lubelskiego (2475), zachodniopomorskiego (2132), podkarpackiego (1932), warmińsko-mazurskiego (1830), świętokrzyskiego (1439), lubuskiego (1331), podlaskiego (1107), opolskiego (1071).

Poprzedni artykułKamil Stoch wygrywa pierwszy dzisiejszy trening olimpijski [video]
Następny artykułNieciecza nie składa broni. Zwycięstwo nad Jagiellonią [VIDEO]