Strona główna Top Premier apeluje, by domy ocieplać przed sezonem grzewczym

Premier apeluje, by domy ocieplać przed sezonem grzewczym

0

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zaapelował wręcz do Polaków, by domy ocieplali przed sezonem grzewczym. Podczas konferencji szef rządu mówił o nowej odsłonie rządowego programu „Czyste powietrze”. Zachęcał do modernizacji ogrzewania, wymiany źródeł ciepła na ekologiczne.

Drodzy rodacy, naprawdę skorzystajcie z tego. Postarajcie się ocieplić domy w miarę możliwości jeszcze przed tym sezonem grzewczym– mówił Morawiecki.

Jego zdaniem ocieplenie budynku, instalacja pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych generuje oszczędności, które są potrzebne w gospodarstwie domowym.

Już pod koniec kwietnia premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że jesteśmy niezależni od rosyjskich surowców energetycznych. Polska nie sprowadza już węgla, czy gazu z terytorium Federacji Rosyjskiej. W czwartym kwartale tego roku zostanie otwarty norweski rurociąg gazowy, który zasili nasze rezerwy błękitnego paliwa.

W trzeciej dekadzie lipca spotkam się z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, a do tego czasu postaramy się wypracować szereg kompromisowych rozwiązań. Wszystkie nasze działania muszą służyć obniżeniu ceny i presji cenowej- mówił.

Poprzedni artykułFani alkoholu i papierosów nie ucieszą się. Akcyza znów w górę
Następny artykułOdkryto masowy grób więźniów niemieckiego obozu w Działdowie