Strona główna Top Prezydenci Polski, Estonii, Litwy i Łotwy w Ukrainie

Prezydenci Polski, Estonii, Litwy i Łotwy w Ukrainie

0
Andrzej Duda w Kijowie fot. KPRP Jakub Szymczuk

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Prezydentami Estonii Alarem Karisem, Łotwy Egilsem Levitsem i Litwy Gitanasem Nausėdą są już w Ukrainie, gdzie spotkają się z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

– Naszym celem jest wsparcie Prezydenta Zełenskiego oraz obrońców Ukrainy w decydującym dla tego kraju momencie – podkreślał Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, który wraz z Szefem BBN Pawłem Solochem i wiceministrem spraw zagranicznych Marcinem Przydaczem towarzyszy Prezydentowi.

Państwa bałtyckie są naszymi kluczowymi partnerami w sprawach bezpieczeństwa w regionie. Wspólnie postanowiliśmy, że pojedziemy do Kijowa razem. Polska jest organizatorem wizyty i wraz z Ukrainą zapewnia jej logistykę i bezpieczeństwo – dodał Szef BPM.

Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot podkreślił podczas dzisiejszego briefingu, że Prezydenci Polski, Estonii, Litwy i Łotwy jadą do Kijowa ze wsparciem politycznym i symbolicznym dla walczącej o wolność i niepodległość Ukrainy. – I na rozmowy o wsparciu materialnym – dodał.

– Polska pod przywództwem Prezydenta Andrzeja Dudy od dłuższego czasu pełni rolę lidera regionu wspierając i koordynując działania wszystkich krajów regionu, ale jednocześnie szanując ich suwerenność i równość – zaznaczył Minister Szrot.

Poprzedni artykułProdukty Kinder wycofane ze sprzedaży. Mogą zawierać Salmonellę
Następny artykułW Kościele rozpoczyna się Triduum Paschalne