Strona główna Top Prof. Horban chce wprowadzenia prawnego przymusu szczepień

Prof. Horban chce wprowadzenia prawnego przymusu szczepień

0

W środę doradca premiera ws. Covid-19 i przewodniczący Rady Medycznej prof. Andrzej Horban stwierdził, że należałoby wprowadzić prawne wymogi przymuszające do przyjęcia szczepionki na Covid-19.

Należy wprowadzić mechanizmy prawne, które w pewien sposób przymuszają do szczepienia ludzi, którzy nie chcą się szczepić lub nie mają takiej możliwości – powiedział w rozmowie z RMF FM.

Umożliwienie przeprowadzenia szczepień to jest to, co byśmy nazwali restrykcjami nakłanianie obywatela – przyznał. Stwierdził, że mogą być to na przykład paszporty covidowe. – Jest to pewna forma nakłaniania, utrudnianie życia obywatelowi, którzy się nie zaszczepił – powiedział Horban.

Jego zdaniem obowiązkowe szczepienie oznacza, że administracja państwowa, administracja medyczna musi zorganizować całe szczepienia w ten sposób, aby one były bezpłatne, dostępne i możliwe do przeprowadzenia.

Zapytany o kurator oświaty z Małopolski, Barbarę Nowak, stwierdził, że powinna zostać zdymisjonowana. Jeżeli ktoś się wypowiada na tematy szczepień negatywnie, to zaczyna podważać politykę państwa i osoba taka, która podważa, nie powinna pełnić funkcji publicznych. To jest jasna zdecydowanie opinia Rady, którą też podtrzymuję – zadeklarował Horban.

Amantadyna nie działa na chorych na koronawirusa, przyznał.

źr. RMF FM

Poprzedni artykułJan Bednarek zdobywa kolejną bramkę w Premier League! [VIDEO]
Następny artykułCo zrobić z choinką po świętach Bożego Narodzenia?