Strona główna Top Przez Warszawę przeszedł Marsz Wolności i Suwerenności

Przez Warszawę przeszedł Marsz Wolności i Suwerenności [foto, video]

0

Dziś o godz. 12:00 pod Kolumną Zygmunta kilka tysięcy ludzi zgromadziło się by przejść w Marszu Wolności i Suwerenności. Organizowana przez Konfederację manifestacja pod hasłem #StopSegregacjiSanitarnej zakończyła się pod Sejmem RP.

Organizatorzy tak zapraszali na manifestację:

„Już 1,5 roku tkwimy w szaleństwie lockdownów, niekończących się obostrzeń, łamania praw obywatelskich i odbierania nam wolności pod pretekstem „walki z pandemią”. Rząd PiS przy wsparciu KO, Lewicy, PSL i Polski2050 chce pójść jeszcze krok dalej i wprowadzić w Polsce haniebną, bezprawną segregację sanitarną. Już na najbliższym posiedzeniu Sejmu ustawa 1449 oraz ustawa dyskryminująca miliony osób niezaszczepionych może wrócić, a my musimy trzymać rękę na pulsie!

Nie możemy na to pozwolić, musimy wyjść na ulicę i z całych sił protestować! Jeśli władza zobaczy, że odpuszczamy, wówczas na pewno to wykorzysta. W wielu państwach na świecie trwają ogromne protesty przeciwko segregacji sanitarnej i przymuszaniu do szczepień na Covid-19. My też musimy walczyć o naszą wolność i podstawowe prawa obywatelskie, które chce się nam odebrać! Czas na Polskę! Jedziemy do Warszawy na Wielki Marsz Wolności i Suwerenności — #StopSegregacjiSanitarnej!

Manifestanci nieśli transparenty z hasłami: „Norymberga 2”, „Niedzielski do dymisji”, „obudź się Polsko”, czy „ręce precz od naszych dzieci”.

Na początku marszu, poseł Robert Winnicki zaznaczył, że wolność osobista może być chroniona tylko w suwerennym państwie narodowym. Lider Ruchu Narodowego podkreślił, że największym zagrożeniem dla suwerenności jest dyktat globalnych korporacji:

Na zakończenie manifestacji przemawiał kandydat Konfederacji na Prezydenta- Krzysztof Bosak, który mówił:

„Dzisiaj tutaj są ludzie zaszczepieni i niezaszczepieni. Jak można tak dzielić Polaków. Dziś my jesteśmy tymi, którzy próbują łączyć”.

Marsz Wolności i Suwerenności w obiektywie:

źr. Konfederacja

Poprzedni artykułWypadek pod Tarnowem. Radiowóz w rowie, policjanci w szpitalu [FOTO]
Następny artykułRafał Ziemkiewicz zatrzymany na lotnisku w Wielkiej Brytanii