Strona główna Top Przybywa osób na kwarantannie. Ministerstwo Zdrowia planuje ją skrócić

Przybywa osób na kwarantannie. Ministerstwo Zdrowia planuje ją skrócić

0

W szybkim tempie rośnie liczba osób przebywających na kwarantannie. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 620 tysiącach osób przebywających na kwarantannie. Jeszcze tydzień temu była to liczba trzykrotnie mniejsza.

Wczoraj na kwarantannie było blisko pół miliona osób co zwróciło uwagę analityka Piotra Tarnowskiego.

Wzrastająca liczba zakażeń (od dwóch dni przekraczająca 30 tysięcy dziennie) na koronawirusa wpływa na wzrost liczby osób przebywających na kwarantannie. Prognozy wskazują na dalsze wzrosty co może powodować wiele komplikacji dla gospodarki.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał, że trwają prace nad skróceniem okresu izolacji i kwarantanny. – Bierzemy pod uwagę wskazania ekspertów mówiące o tym, że okres między zakażeniem a pierwszymi objawami, czyli okres inkubacji wirusa, jest bardzo krótki, krótszy jest więc okres, w którym zakażamy i chorujemy, dlatego planujmy skrócić okres kwarantanny i izolacji, co m.in. przyspieszy powrót medyków do pracy.

Jutro rząd ma ogłosić decyzję w sprawie ewentualnego skrócenia kwarantanny. W Polsce kwarantanna trwa 10 dni. Wiceminister Waldemar Kraska w rozmowie z Polskim Radiem mówił o skróceniu kwarantanny do 5-6 dni.

Poprzedni artykułPopularne batoniki ze zbożami i orzechami zawierają szkło
Następny artykułPadł rekord nowych przypadków zakażenia koronawirusem