Strona główna Top Ranni z Chorwacji powrócą do Polski

Ranni z Chorwacji powrócą do Polski

0
Fot. Twitter/https://twitter.com/ibrkicRTL/status/1555805967593472000/photo/1

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w sobotę wieczorem, że czworo rannych, których obrażenia nie są zbyt rozległe, powróci na dalsze leczenie do Polski.

W autokarze znajdowały się 44 osoby, z czego dwie, to byli kierowcy. Na miejscu zginęło 11 osób, 12-sta zmarła po przewiezieniu do szpitala – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w Zagrzebiu. 32 ranne osoby są rozlokowane w pięciu szpitalach, 19 z nich jest w stanie ciężkim- podał szef resortu zdrowia.

Polskie państwo nie pozostawia swoich obywateli bez pomocy. Wraz z polską delegacją do Warszawy wraca czwórka poszkodowanych w tragicznym wypadku w Chorwacji. Pozostali pozostają pod najlepszą opieką w chorwackich szpitalach. Jesteśmy na bieżąco informowani o ich stanie zdrowia- poinformował na Twitterze.

Poszkodowani w wypadku autokaru mają

bardzo rozległe, wielonarządowe obrażenia” – To jest naprawdę bardzo dużo złamań – żebra, kości nóg – to naprawdę bardzo poważne złamania – mówił minister zdrowia.

Pojazd  miał ważne badania techniczne, przeszedł je 13 czerwca i są ważne do 13 grudnia. Zakładamy, że był w dobrym stanie, to też zapewne będą badali biegli. Tutaj trzeba czekać na ustalenia śledczych, tak samo, będzie trzeba przenalizować czas pracy kierowców – mówił Polsat News Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Poprzedni artykułEpiskopat prosi o modlitwę w intencji poszkodowanych w wypadku w Chorwacji
Następny artykułNie żyje Archie Battersbee. Nie pomógł Trybunał Praw Człowieka