Strona główna Sport Robert Karaś pobił rekord świata w 10-krotnym Ironmanie!

Robert Karaś pobił rekord świata w 10-krotnym Ironmanie!

0
Robert Karaś (źr. www.instagram.com/robert_karas_teamkaras)

Robert Karaś nowym rekordzistą świata w 10-krotnym Ironmanie! Polak w czasie 164 godziny, 14 minut i 2 sekundy przemierzył dystans 8 km w basenie, 1800 km jazdy na rowerze i 422 km biegu.

Poprzedni rekord Belga Kennetha Vanthuyne’a wynosił 182 godz., 43 min i 43 sek. Karaś ukończył zmagania z rewelacyjnym rezultatem mimo kilkugodzinnej przerwy spowodowanej kontuzją. 34-latek nie był w stanie już biec i podjął decyzję, że pozostały dystans przejdzie.

34-latek wystartował 20 maja o 9:00. Wraz z nim do morderczego wyścigu ruszyli jeszcze dwaj Polacy: Jurand Czubański i Rafał Godzwon.

Robert Karaś od początku narzucił rekordowe tempo. Pierwsze dwa etapy, pływanie i jazdę na rowerze ukończył poniżej 80 godzin! Kłopoty zaczęły się po ruszeniu na trasę biegu. Pojawiły się rany w okolicach krocza od długotrwałego siedzenia na rowerze, a następnie uraz palca w stopie i zapalenie mięśnia piszczelowego.

Polak pokazał jednak mistrzowski charakter i mimo urazów, potwornego zmęczenia i brazylijskich upałów pobił kolejny rekord świata!

Wcześniej został rekordzistą świata na dystansie podwójnego Ironmana (2017 r.), potrójnego Ironmana (2018 r.), pięciokrotnego Ironmana (2021 r.).

Ten ostatni wyczyn został pobity w ubiegłym roku przez innego polskiego triathlonistę, Adriana Kosterę. W zawodach Brasil Ultra Tri, oprócz Karasia, wzięło także udział dwóch innych Polaków. To wspomniany .

Nagranie z przekroczenia mety opublikowała w sieci partnerka Karasia, znana aktorka Agnieszka Włodarczyk:

Poprzedni artykułRajdem przez miasto zebrał 197 punktów. Kwota mandatu przeraża
Następny artykułPiłkarze Rakowa na Jasnej Górze! Przyszli ofiarować złoty medal