Strona główna Polityka Rodzice dostaną 700+ zamiast 500?

Rodzice dostaną 700+ zamiast 500?

0

Nieoficjalnie mówi się, że rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotowuje zmiany dla Polaków, mające na celu uchronienie ich przed wysoką inflacją. W sobotę czeka nas konwencja PiS, podczas której partia rządząca zaprezentować ma rozwiązania takie, by zyskać przychylność wyborców.

W rozmowie w Polsat News Waldemar Buda zauważył, że mówi się o dodatkowych dniach wolnych urlopowych oraz waloryzacji 500 plus, który miałby wynieść 700 plus.

Buda powiedział:

Z jednej strony Donald Tusk proponuje podwyżki dla urzędników, gdzie eksperci mówią, że to szaleństwo dla budżetu i inflacji, a z drugiej strony krytykują jakby podwyższyć najbiedniejszym świadczenie 500 plus do 700 plus. Ja nie potwierdzam tego, że my to teraz zrobimy.

Proszę pamiętać, że przy podwyżce stóp procentowych i przy wysokiej inflacji rolą państwa jest wspieranie najuboższych, którzy mogą sobie w tej sytuacji nie poradzić– dodał minister w rozmowie w PN.

Uważam, że jakaś waloryzacja rzeczywiście powinna być. Pytanie, czy tego świadczenia, czy innego. Jest szereg możliwości, albo obniżenia pewnych należności albo podwyżki tych, które otrzymują. Trzeba się zastanowić nad najlepszym rozwiązaniem. Ja nie przesądzam, czy to akurat musi być 500 plus. Można w wielu innych miejscach poprawić sytuację.

Poprzedni artykułSkandal przed meczem z Walią. Okradziono Polaków
Następny artykułMożna już składać wnioski o wsparcie na tworzenie zadrzewień śródpolnych