Strona główna Kultura Roksana Węgiel: Trzeba przełamać stereotyp Kościoła

Roksana Węgiel: Trzeba przełamać stereotyp Kościoła [video]

0

Jedna z najpopularniejszych artystek młodego pokolenia, Roksana Węgiel wydaje nową płytę pt. „13+5”. Pojawią się na niej piosenki, które będą poruszać temat Boga. Wokalistka często podkreśla swoją wiarę, a o swoim stosunku do Kościoła opowiedziała odważnie podczas wywiadu dla portalu wp.pl.

Nowa płyta zostanie wydana w marcu tego roku. W związku z premierą albumu artystka ostatnio wiele wywiadów. W rozmowie z Karoliną Sobocińską w programie „Obgadane” odważnie wypowiedziała się o swoim stosunku do kościoła. Redaktorka sprawiała wrażenie zaskoczonej. W ostatnim czasie sporo celebrytów buduje swój wizerunek na apostazji i negatywnym stosunku do katolicyzmu.

Roksana Węgiel zapowiedziała przed kamerą, że dwa utwory z płyty 13+5 zostaną poświęcone relacji z Bogiem. Na pytanie prowadzącej o jej stosunku do wiary odparła, że wierzy w Boga i regularnie uczestniczy w Mszy świętej.

Jak czuję potrzebę to idę do Kościoła. To nie jest tak, że to jakiś przymus. Po prostu chcę tam chodzić. Można trafić na fajną Mszę, kazanie. Trzeba przełamać stereotyp, że jak ktoś chodzi od Kościoła, to jest wapniakiem. Chodzę do Kościoła z moją ekipą, która jest bardzo, że tak powiem, współczesna i totalnie to są super ziomale, więc trzeba trochę uświadamiać ludzi, że ten Kościół może być czymś bardzo umacniającym – powiedziała artystka.

Karolina Sobocińska stwierdziła, że część osób negatywnie odnosi się do kościoła z powodów politycznych, lecz wokalistka stanowczo odparła, że najważniejszy w Kościele jest Bóg.

Ja tam nie chodzę do instytucji, nie chodzę tam dla księży, tylko chodzę tam dla Boga. (…) Tym się wiara charakteryzuje. Kościół dla mnie to jest wspólnota ludzi łączących się w miłości do Boga i ja tak to postrzegam. (…) Totalnie odcinam tematy polityczne od Kościoła, bo wiadomo jest, jak jest. Ja w to nie wchodzę – wyznała.

Poprzedni artykułPiotr Żyła skończył 36 lat. Przypominamy jego najzabawniejsze wypowiedzi [video]
Następny artykułTo miejsca, które warto odwiedzić w czasie ferii. Nie tylko góry przyciągają zimowym klimatem