Strona główna Świat Rosjanie mają choroby popromienne. Byli w Czarnobylu

Rosjanie mają choroby popromienne. Byli w Czarnobylu

0

Rosyjscy żołnierze prowadzący działania zbrojne w rejonie elektrowni atomowej w Czarnobylu mają objawy chorób popromiennych.

Siedem autobusów medycznych z żołnierzami cierpiącymi na choroby popromienne przyjechało do szpitala w białoruskim Homlu – przekazał Jarosław Jemelianenko, członek Rady Publicznej Państwowej Agencji Ukrainy ds. zarządzania strefami wykluczenia.

Żołnierze wchodzili na teren wykluczony, do tzw. Czerwonego Lasu.

Reuter podał, że Rosjanie przemieszczali się przez Czerwony Las, czyli najbardziej skażony obszar w rejonie elektrowni atomowej w Czarnobylu. Nie posiadali oni żadnych środków ochrony. Ciężkie pojazdy doprowadziły do podniesienia się z gleby radioaktywnego pyłu. Pracownicy elektrowni w rozmowie z agencją określili, że wjechanie do Czerwonego Lasu byłoby „samobójstwem” dla żołnierzy.

„Kopaliście okopy w Czerwonym Lesie? Teraz żyjcie z tym do końca waszego krótkiego życia” – skomentował na Facebooku Jarosław Jemelianenko, który opublikował zdjęcia autobusów medycznych.

Z białoruskiego kanału:”12:20 Gomel, około 7 medycznych PAZ przybyło do Republikańskiego Centrum Naukowo-Praktycznego Medycyny Promieniowania i Ekologii Człowieka Zdjęcie pokazuje, że ludzie są widoczni w samochodach. Zwróćmy uwagę, że rosyjscy żołnierze są regularnie sprowadzani do tego ośrodka”.

Poprzedni artykułBurza magnetyczna uderzy w Ziemię. Będą bóle głowy, zakłócenia telefonii
Następny artykuł4 300 000 zł wsparcia dla PSP. Podpisano porozumienie z Shell Polska