Strona główna Top Rusza czwarta dawka dla osób powyżej 12 roku życia

Rusza czwarta dawka dla osób powyżej 12 roku życia

0

Adam Niedzielski minister zdrowia poinformował w czwartek, podczas konferencji prasowej, że od 16 września rusza szczepienie drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12 roku życia.

Minister zauważył, że ostatnio odnotowaliśmy wzrost zakażeń:

W ostatnich tygodniach mamy do czynienia z przyspieszeniem liczby zakażeń. To związane oczywiście z powrotem zwykłych aktywności, tj. praca czy powrót dzieci do szkół.

Niedzielski dodał, że weszliśmy w stan stabilizacji pandemii.

Dla tej pierwszej grupy wystawiliśmy już ponad 5 mln skierowań na szczepienie drugą dawką przypominającą. 1,6 mln skorzystało. Dopisując grupę powyżej 12 roku życia jutro wystawimy dla skierowania dla kolejnych 5,8 mln osób, czyli całkowita uprawniona do szczepień grupa pacjentów to jest blisko 11 mln pacjentów, z czego 1,5 mln osób zaszczepionych – mówił szef resortu zdrowia.

Adam Niedzielski powiedział też, że szczepienie czwartą dawką będzie już nowym preparatem, który jest wymierzony w Omikron w wersji BA.1.

JJeśli chodzi o dostawy tej nowej wersji to na wrzesień mamy zagwarantowane 4 mln preparatów z czego mniej więcej pół na pół od dwóch różnych firm. Około 2 mln ze strony Pfizera i 2 mln ze strony Moderny- mówił.

Poprzedni artykułŁukaszenka rąbie drewno: „Nie pozwolimy zamarznąć Dudzie i Morawieckiemu”
Następny artykułMetalowe ciała obce w serze. GIS ostrzega!