Strona główna Top Rząd uspokaja, świadczenia społeczne nie są zagrożone

Rząd uspokaja, świadczenia społeczne nie są zagrożone

0

Minister rodziny wzięła udział w pikniku rodzinnym zorganizowanym na plaży w Głuszynie. W wydarzeniu uczestniczyli Poseł na Sejm RP dr Joanna Borowiak oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Podczas spotkania z mieszkańcami szefowa MRiPS podkreśliła, że priorytetem rządu jest teraz zapewnienie obywatelom poczucia bezpieczeństwa.

„My przez te sześć lat sprawowania rządów staramy się prowadzić taką stabilną, systematyczną politykę prorodzinną, bo chcemy budować nowoczesne państwo, dynamicznie rozwijające się. Nie tylko z wielkimi, rozwijającymi się miastami, ale z najmniejszymi miejscowościami w naszym kraju” – podkreśliła minister Maląg.

Minister wskazała na dotychczasowe działania w zakresie wsparcia rodzin. Wymieniła m.in. program „Rodzina 500 plus, „Dobry start”, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czy dofinansowanie do opieki żłobkowej.

Przypomniała o rządowym wsparciu rodzin w ramach tarczy antyinflacyjnej, związanych z nią dodatku osłonowym, obniżeniu stawek VAT na energię elektryczną i na gaz, ale też dodatku dla gospodarstw opalanych węglem i wakacjach kredytowych dla osób mających kredyty hipoteczne.

„Politykę prorodzinną realizujemy przede wszystkim współpracując z samorządami, bo tylko dobra współpraca rządu i samorządu może powodować, że nasze lokalne ojczyzny będą się rozwijały. Temu służy też Rządowy Program Inwestycji Strategicznych – pierwsza i druga edycja. W skali kraju to ponad 50 mld zł, które trafiają do samorządu, bo samorządowcy wiedzą najlepiej, jakie inwestycje potrzebne są na ich terenie” – mówiła minister.

Poprzedni artykułStrażacy i policjanci powrócili z akcji gaszenia pożaru Parku Narodowego w Czechach
Następny artykułEurostat podał najnowsze dane ws. bezrobocia w Polsce