Strona główna Polityka Rząd zamknie przestrzeń powietrzną dla lotów z Rosji

Rząd zamknie przestrzeń powietrzną dla lotów z Rosji

0

Dziś rano poseł Konfederacji Robert Winnicki pisał w mediach społecznościowych, że jedną z realnych sankcji, jaka może mieć natychmiastowy wpływ na Rosję, może być zamknięcie w Polsce przestrzeni powietrznej dla lotów z Rosji.

Polska przestrzeń powietrzna jest obecnie jednym z głównych kanałów transportu lotniczego z Rosji na Zachód w związku z czym apeluję do Mateusz Morawiecki: Należy, ze względów bezpieczeństwa, zamknąć przestrzeń dla rosyjskich samolotów do czasu zakończenia działań wojennych na Ukrainie i wezwać do tego samego państwa bałtyckie, państwa skandynawskie, Rumunię i Bułgarię.

Niektórzy w komentarzach piszą tu o kosztach albo „niemieszaniu się”. Tylko my, Polscy jesteśmy „zamieszani” i to nie z własnej woli tylko z powodu tego, że mieszkamy po sąsiedzku. Już ponosimy i będziemy ponosić duże koszty tej wojny ale nie my o tym zdecydowaliśmy tylko Putin. Naprawdę, jeśli Kijów padnie i będziemy mieli armię rosyjską nie tylko od strony Kaliningradu i Białorusi ale również na granicy z Ukrainą, nasze położenie militarne będzie bardzo ciężkie. Nie mówiąc już o skutkach gospodarczych tej wojny, o milionach uchodźców w naszych granicach, o ucieczce inwestorów z naszego kraju jako przy-frontowego itd. Podwyższanie Rosjanom kosztów prowadzenia wojny to nie jest „mieszanie się”, to jest nasz żywotny, fundamentalny interes narodowy, którego żadne inne kwestie nie mogą przesłaniać.

Kilka chwil temu premier Mateusz Morawiecki poinformował na Twitterze:

Poleciłem przygotowanie uchwały Rady Ministrów, która doprowadzi do zamknięcia przestrzeni powietrznej dla rosyjskich linii lotniczych.

Poprzedni artykułPolacy nie zagrają w Moskwie. Finał Ligi Mistrzów w Paryżu
Następny artykułSyreny nie zawyją dla upamiętnienia funkcjonariuszki ZK