Strona główna Wiadomości Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok ws. tegorocznego Marszu Niepodległości

Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok ws. tegorocznego Marszu Niepodległości

0
Marsz Niepodległości fot. MN 2016

To już pewne. Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie ws. Marszu Niepodległości. Przypomnijmy, zażalenie na decyzję wojewody mazowieckiego, w sprawie przyznania wydarzeniu rangi wydarzenia cyklicznego, złożył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Mimo, iż jeszcze niedawno, podczas kampanii prezydenckiej, Trzaskowski sugerował, że sam wybrałby się 11 listopada na Marsz, uznał, że wydarzenie nie powinno mieć miejsca.

Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok SO w tej kwestii. Rejestracja wydarzenia została oddalona, tym samym wydarzenie organizowane przez patriotów o 11 lat w stolicy, będzie w tym roku nielegalną manifestacją.

Organizatorzy MN nie kryją oburzenia. Sugerują, że w tym roku, podobnie jak w latach minionych, kiedy to do stolicy mimo przeszkód przyjeżdżały tysiące osób, Marsz przejdzie. Będzie prawdopodobnie wydarzeniem spontanicznym.

Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki złożył zażalenie na decyzję sądu. Uważa, że każdy ma prawo do demonstrowania swoich przekonań, nawet jeśli innym się to nie podoba.

W minionych latach w Marszu Niepodległości brało udział nawet do stu tysięcy osób. Wydarzenie patriotyczne było jednym z największych wieców w Europie.

Poprzedni artykułSpółka Facebook zmienia nazwę. Mark Zuckerberg zaprezentował nową
Następny artykułNie żyje Gosia Mikina. Dziennikarka z Mielca skoczyła z 4 piętra