Strona główna Ciekawostki Sesja rodzinna świąteczna – czy warto?

Sesja rodzinna świąteczna – czy warto?

0
rodzinna sesja świąteczna w plenerze - Paulina Reczek

Święta to magiczny czas! Szczególnie uwielbiamy Święta Bożego Narodzenia, za względu na ich nastrój, radosny charakter, ciepło i blask a także rodzinną atmosferę, którą z pewnością wprowadzają. Ubieranie choinki, wysyłanie kartek, domowe porządki, pachnące wypieki- są to obowiązkowe elementy corocznych przygotowań. Jednak coraz częściej rodziny decydują się na dodatkowy punkt przedświątecznego harmonogramu, a mianowicie rodzinną sesję świąteczną. Jeśli w tym roku w Twojej głowie również pojawił się taki pomysł ale nie do końca wiesz czy warto, ten artykuł z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości. Jest to bowiem najlepszy czas, by zarezerwować termin sesji u wybranego fotografa!

O tym, że warto zdecydować się na taką sesję, świadczy już samo to, że jest ona tak chętnie wybierana przez inne rodziny. Profesjonalne sesje w studiu fotograficznym  z roku na rok zyskują coraz większą popularność, przez co fotografowie jeszcze na długo przed świętami rozpoczynają sesje świąteczne, by móc dla każdego znaleźć termin. Niektórzy decydują się na taką sesję co rok, dlatego właśnie z nimi przygotowaliśmy spis najważniejszych powodów, dla których warto zrobić rodzinną sesję świąteczną. Oto one:

Wyjątkowa pamiątka na lata

Któż z nas nie pamięta starych albumów i fotografii, najczęściej jeszcze tych czarno-białych, tak często wertowanych za dziecka? Było to jedno z ulubionych zajęć. Dziś, pomimo tego, że zdjęć robimy zdecydowanie więcej, to pozostają one wyłącznie w wersji elektronicznej w naszych telefonach czy komputerach, przy czym większości z nich drugi raz nie obejrzymy. Rodzinna sesja świąteczna to okazja do wykonania profesjonalnych zdjęć, z których najlepsze wybrane przez Was, staną się wyjątkową pamiątką, która znajdzie swoje miejsce w rodzinnym albumie lub zawiśnie na ścianie tworząc piękną galerię. Fotografia zatrzymuje czas, a ten świąteczny jest specyficzny, więc tym bardziej miło będzie wrócić do niego myślami za kilka lat, patrząc na utrwalony niegdyś obraz.

Rodzinna sesja świąteczna w plenerze fot. Paulina Reczek

https://www.paulinareczek.pl/sesje-rodzinne/

Rodzinna tradycja

Coroczna sesja w świątecznym klimacie to doskonała okazja na zapoczątkowanie rodzinnej tradycji. Miło jest zrobić coś wspólnie, jednocześnie dobrze  się przy tym bawić oraz mieć z tego dodatkowo pamiątkę. Jednocześnie, dzięki powtarzalności takiej sesji, będziemy mieli możliwość porównania, jak my i nasi bliscy zmieniliśmy się w ciągu kilku lat.  Zresztą, z nikim nie czujemy się tak dobrze, jak z rodziną, dlatego rodzinne sesje wypadają najlepiej, gdyż widać na nich prawdziwe emocje- radość, wzruszenia, szczerość, serdeczność, miłość. Te świąteczne, ze względu na swój charakter są tym bardziej wyjątkowe- zimowa aura, piękne dekoracje, blask i elegancja- któż z nas nie kocha tego klimatu?!

Świąteczny klimat na dłużej

Choć tak naprawdę święta trwają zaledwie kilka dni, to nic nie stoi na przeszkodzie, by prawdziwy świąteczny klimat poczuć już dużo wcześniej oraz by zdecydowanie dłużej on trwał. Rodzinna sesja świąteczna jest na to sposobem- możesz uwierzyć na słowo, iż będziesz się z niej cieszyć jak dziecko z najlepszego prezentu. Ponadto samo przygotowywanie do sesji już wprowadza świąteczną aurę- wybór eleganckich kreacji bądź ubrań w charakterystyczne wzory, dobór akcesoriów, ustalanie szczegółów i śledzenie przygotowywanych przez fotografa scenerii- to szansa na poczucie magii świąt niekiedy już nawet w listopadzie. Sama sesja to możliwość profesjonalnych ujęć, w przepięknych, świątecznych sceneriach, które zazwyczaj fotograf corocznie zmienia. Następnie czas oczekiwania na ten wyjątkowy prezent w postaci albumu, pojedynczych fotografii lub innych gadżetów. Naprawdę nie trzeba wiele, by samemu znów poczuć się jak dziecko i sprawić radość naszym pociechom.

Unikalny prezent dla najbliższych

Rodzinna sesja świąteczna w plenerze – fot. Paulina Reczek

Samą sesję zdjęciową możemy potraktować jako prezent dla naszych najbliższych- dzieci, żony, męża. Voucher na rodzinną sesję fotograficzną z pewnością pozytywnie zaskoczy Twoich domowników i będzie okazją do miło spędzonego wspólnie czasu. Ponadto efekt takiej sesji, w postaci gotowych fotografii oraz innych materiałów i gadżetów, może stanowić idealny podarunek dla naszych bliskich- dziadków, cioć, przyjaciół. Takie personalizowane prezenty z pewnością ucieszą każdą babcię, zaś kartka świąteczna z rodzinnym wizerunkiem będzie nietypową niespodzianką dla tych, z którymi nie będzie nam dane spotkać się osobiście w te święta.

Już teraz chyba nikt nie będzie miał wątpliwości co do tego, że warto zrobić prezent sobie i swoim bliskim w postaci rodzinnej sesji świątecznej. W końcu święta to wyjątkowy czas, zaś ich charakter i atmosfera zależy wyłącznie od nas samych. Zadbajmy, by te święta były szczególne i utrwalmy chwile na fotografii, która zostanie z nami na lata.

Poprzedni artykułLeasing drukarek i kserokopiarek – wszystko o leasingu maszyn biurowych
Następny artykułDuży wzrost liczby zgonów w październiku. GUS opublikował dane