Strona główna Top Skażenie Odry. Wciąż nie wiadomo jaka trucizna płynie rzeką

Skażenie Odry. Wciąż nie wiadomo jaka trucizna płynie rzeką

0

Nadal nie ma informacji o substancji, jaka zatruła Odrę. Od kilku dni w rzece znajdowano śnięte ryby a na brzegach rzeki martwe zwierzęta. Dopiero w tym tygodniu służby sanitarne podjęły działania mające na celu wyjaśnienie przyczyn tego zjawiska.

Z Odry odłowiono już ok. 4 ton martwych ryb. Służby sanitarne wydały zakaz wchodzenia do rzeki, pojenia w niej zwierząt. Odra została skażona.

Wody Polskie informowały, że w wodzie zauważono zwiększoną ilość tlenu, co spowodowało zaburzenie gospodarki wodnej.

Niemieckie media podały, że w wodzie z Odry, jaka przepływa przez Frankfurt, wykryto rtęć. Polskie służby nie potwierdzają tej informacji. Prezes Wód Polskich podał, że nie mamy potwierdzenia na rtęć w rzece.

Więcej informacji o sytuacji w Odrze ma zostać podane na Sztabie Kryzysowym u wojewody zachodniopomorskiego w Szczecinie – Mam nadzieję, że czegoś się na ten temat dowiem – powiedział prezes Przemysław Daca w rozmowie z Polsat News.

Trucizna wędruje w stronę Szczecina. Na całej długości Odry od Oławy do Cigacic i dalej ta fala trucizny dotarła do województwa zachodniopomorskiego, wędkarze, ale też ochotnicy, wyłowili co najmniej kilkanaście ton ryb.

Poprzedni artykułNowe fakty ws. katastrofy w Chorwacji. Biuro „U Brata Józefa” działało nielegalnie
Następny artykułWojna o Odrę. Marszałek chce stanu klęski, wojewoda uspokaja