Strona główna Sport Sousa udzielił wywiadu. Przekonywał o uczciwości i poprawie gry Polski

Sousa udzielił wywiadu. Przekonywał o uczciwości i poprawie gry Polski

0

Były selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa udzielił wczoraj wieczorem wywiadu portugalskiej telewizji RTP. Podczas rozmowy tłumaczył decyzję o opuszczeniu naszej kadry.

Portugalski trener chcąc zaskarbić sobie serca fanów Flamengo powiedział, że to największy klub na świecie. Dlatego zdecydował się zrezygnować z prowadzenia polskiej kadry.

Podjąłem decyzję o odejściu z reprezentacji Polski, by trenować jeden z najlepszych klubów na świecie. Podejmuję różne decyzje, a zawsze pokazywałem, że nie boję się ich podejmować. Polska to projekt, który już się skończył. Jestem bardzo skupiony na Flamengo, na jego wymaganiach. Oferty z kilku klubów pojawiły się w okresie mojej pracy z reprezentacją, ale wcześniej nie było wśród nich nazwy Flamengo.

Odniósł się również do reakcji polskich kibiców na jego decyzję.

-Te reakcje w Polsce uważam za normalne, ale nie można mi zarzucać braku powagi i uczciwości, a także szacunku, jaki okazywałem innym od początku do ostatniego dnia. Dałem z siebie wszystko, abyśmy mogli osiągnęli najlepsze wyniki.

Sousa chwalił się, że poprawił grę reprezentacji Polski.

-Jestem bardzo dumny z tego, co udało mi się zrobić, ze zmian na boisku, które wprowadziliśmy i jaki graliśmy futbol. Byliśmy jednym z najbardziej bramkostrzelnych zespołów w kwalifikacjach do mundialu. Jestem dumny, że mogę poświęcić się i zaoferować wszystko, co mamy, z uczciwością i szacunkiem. W momencie, w którym podjąłem decyzję, myślę tylko o Flamengo, a nie o przeszłości.

Zaskakująco mogą brzmieć te słowa biorąc pod uwagę, że Polska pod jego wodzą potrafiła wygrać jedynie z Andorą, Albanią i San Marino.

Poprzedni artykułWielka inflacja. Internet zalewają memy
Następny artykułLewandowski strzela, Bayern przegrywa [VIDEO]