Strona główna Top Spłonęło mieszkanie weterana z Krakowa. Cudem uratował się z żoną

Spłonęło mieszkanie weterana z Krakowa. Cudem uratował się z żoną

0

Niestety nie wszyscy spędzili te święta w spokoju i radości – 99 letni kpt. Konstanty Kopf, wieloletni prezes Okręgu Małopolskiego Związku Żołnierzy NSZ, cudem uratował się z żoną z płonącego mieszkania.

O przykrym zdarzeniu poinformował Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, który ruszył ze zbiórką funduszy na jak najszybszy remont mieszkania państwa Kopf.

Wpłat można dokonywać za pomocą portalu zrzutka.pl (nie trzeba płacić prowizji), albo bezpośrednio na indywidualny numer konta zrzutki: 38 1750 1312 6886 0124 6245 1321

Kpt. Konstanty Kopf ps. „Pewny” 11 marca skończy 99 lat. Przez półtora roku, będąc w Pogotowiu Akcji Specjalnej Narodowych Sił Zbrojnych walczył z Niemcami, Ukraińcami i Sowietami. Pod ostrzałem wroga na własnych plecach wyniósł swojego dowódcę z pola walki, za co został odznaczony Krzyżem Walecznych.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia kapitana i jego żonę spotkało nieszczęście – mieszkanie, w którym mieszkali państwo Kopf spłonęło niemal doszczętnie a im cudem udało się uratować.

Kpt. Konstanty Kopf był wieloletnim prezesem Okręgu Małopolskiego Związku Żołnierzy NSZ, często brał udział w spotkaniach, gdzie dzielił się swoimi wspomnieniami. Pomóżmy Bohaterowi, który nie wahał się narażać swoje życie w walce o wolność Polski!

Poprzedni artykułNoworoczne orędzie prezydenta. Apelował o zaszczepienie się
Następny artykułBony turystyczne ważne dłużej o pół roku. Jest decyzja ZUS