Strona główna Świat Spółka Facebook zmienia nazwę. Mark Zuckerberg zaprezentował nową

Spółka Facebook zmienia nazwę. Mark Zuckerberg zaprezentował nową

0

Oficjalnie Mark Zuckerberg, właściciel marki Facebook, zapowiedział, że spółka zmienia nazwę. Nowa nazwa Meta:

„To czas na nową markę, markę która spajać będzie wszystko co robimy. Aby lepiej oddać to kim jesteśmy i co mamy nadzieję w przyszłości zbudować – mam zaszczyt ogłosić, iż od teraz nasza firma nosić będzie nazwę Meta. Nasza misja pozostaje taka sama, nadal zależy nam na łączeniu ludzi. Nasze pozostałe marki oraz aplikacje – nie zmieniają się. Nadal jesteśmy firmą, która projektuje technologię skupioną na ludziach. Ale od teraz mamy nowy cel – sprawienie, aby metaverse stało się faktem. I dlatego właśnie postawiliśmy na nową nazwę oddającą pełnię tego, co robimy i tego, jak wygląda przyszłość, którą chcemy pomóc wykreować. Od teraz – stawiamy przede wszystkim na Metaverse, nie na Facebooka.

To oznacza, że w przyszłości wcale nie będziesz musiał używać Facebooka, aby korzystać z innych naszych usług. I wraz z tym, gdy Meta zacznie pojawiać się w naszych produktach, ludzie lepiej zrozumieją naszą (nową – dop. red.) markę i wizję przyszłości, za jaką stoimy.” – powiedział Zuckerberg.

I choć sam serwis Facebook nie zmienia nazwy i pozostaje taki, jaki był, nowa nazwa spółki wywołała sporo komentarzy w sieci.

Poprzedni artykułPaulo Sousa zakażony koronawirusem
Następny artykułSąd Apelacyjny utrzymał wyrok ws. tegorocznego Marszu Niepodległości