Strona główna Sport Spółka Orlen Oil sponsorem strategicznym Wisły Kraków

Spółka Orlen Oil sponsorem strategicznym Wisły Kraków

0

Wisła Kraków w sezonie 2021/22 będzie miała nowego sponsora strategicznego. Wczoraj drużyna z PKO Ekstraklasy ogłosiła nawiązanie współpracy z państwową spółką Orlen Oil.

Na konferencji ogłaszającej współpracę między Wisłą Kraków, a państwową spółką paliwową pojawił się Prezes Zarządu PKN ORLEN – Daniel Obajtek, który powiedział:

„Tak duża firma, jaką jest PKN ORLEN musi realizować zadania społeczne, a inwestycje w sport to również działalność społeczna. Przez trzy lata zwiększyliśmy o sto procent te inwestycje, bo nie ma lepszej promocji firmy niż poprzez sport. Chcemy to czynić w poszczególnych regionach Polski, co jest dla nas bardzo ważne, a Wisła Kraków jest tego bardzo dobrym przykładem.”

Prezes TS Wisła Kraków – Dawid Błaszczykowski zaznaczył, że umowa z PKN ORLEN niesie za sobą również misję przywrócenia 13-krotnego mistrza Polski do czołówki Ekstraklasy oraz do europejskich pucharów.

„W pamięci fanów nadal żyją mecze z takimi zespołami, jak Real Madryt, FC Barcelona czy AC Parma, a emocje, które w nas drzemią, wywołują wspomnienia tych spotkań. Równocześnie nieustannie spoglądamy w przyszłość i wielką wagę skupiamy na budowie Akademii, w której trenują zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Do bram pierwszej drużyny coraz mocniej dobijają się nasi wychowankowie i mamy nadzieję, że to oni będą niedługo stanowić o sile Wisły.”

Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie odbyła się również oficjalna prezentacja koszulki Białej Gwiazdy z logiem nowego Sponsora.

Logotyp sponsora znajdzie się również na bandach reklamowych Stadionu Miejskiego oraz w materiałach marketingowych klubu. Strony nie poinformowały o dokładnych warunkach umowy, ale nieoficjalne źródła podają, że Wisła może uzyskać z tego tytułu ponad 2,5 miliona złotych.

Poprzedni artykułJarosław Kaczyński obchodzi urodziny. Prezes PiS kończy 72 lata
Następny artykułGruz pod ambasadą Izraela. Akcja Młodzieży Wszechpolskiej [VIDEO]