Strona główna Wiadomości Strzały na granicy? Krzyczeli, że zabiją polskich żołnierzy

Strzały na granicy? Krzyczeli, że zabiją polskich żołnierzy

0
Granica Polska-Białoruś fot. SG

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w piątek, że na granicy z Białorusią ponownie ze strony białoruskiej szykowano się strzałów w kierunku polskich żołnierzy: „Na granicy polsko-białoruskiej doszło do kolejnych prowokacji. Jeden z żołnierzy białoruskich chciał strzelać z pistoletu sygnałowego, a 100 metrów dalej pięciu Białorusinów krzyczało, ze zastrzeli polskich żołnierzy”.

Dalej, we wpisie na Twitterze MON podało: „100 metrów dalej, pięciu uzbrojonych Białorusinów próbowało zniszczyć ogrodzenie, jednocześnie krzycząc, że zastrzelą polskich żołnierzy. Po wezwaniu na miejsce dodatkowych sił wojska i Straży Granicznej, Białorusini wycofali się”.

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych poinformował w środę: „Prowokacje Łukaszenki stają się coraz poważniejsze. We wtorek w nocy polscy żołnierze zauważyli na terytorium RP trzy umundurowane osoby, z bronią długą. Po spotkaniu polskiego patrolu, przeładowały one broń, a potem oddaliły się w kierunku Białorusi”.

Poprzedni artykułTrzy pielęgniarki wystawiały „lewe” certyfikaty szczepień
Następny artykułMarketing w PKO Ekstraklasie. Kto najlepiej opanował social media? [ranking]