Strona główna Sport Szalona końcówka w NASCAR. Manewr niczym z gry komputerowej

Szalona końcówka w NASCAR. Manewr niczym z gry komputerowej

0

Ross Chastain zwrócił na siebie uwagę całego świata. Do tej pory wydawało się, że coś takiego może się udać jedynie w grze komputerowej.

Podczas wyścigu Xfinity 500 zawodnik teamu Chevrolet, Ross Chastain, pokusił się o bardzo ryzykowny manewr, który z pewnością wprawił większość kibiców w osłupienie. 29-letni kierowca przed rozpoczęciem ostatniego okrążenia jechał na 10 pozycji. Nie dawało mu to jednak awansu do kolejnej rundy playoffów, do której przechodzi jedynie czterech kierowców. Chastain postanowił więc zaryzykować, „przyklejając się” do bandy.

Dzięki takiemu manewrowi Chastain przesunął się na piątą pozycję. Po dyskwalifikacji Brada Keselowskiego, finalnie ukończył on wyścig na czwartym miejscu, tym samym kwalifikując się do następnego etapu zawodów.

Pytany przez dziennikarzy o to, skąd wziął się pomysł na taki manewr, Ross stwierdził, że po raz pierwszy spróbował go, kiedy był jeszcze dzieckiem, grając na konsoli. Nie był on jednak pewien, czy taki sposób wyprzedzania zadziała w prawdziwym życiu.

Poprzedni artykułPierwsza elektrownia atomowa w Polsce coraz bliżej
Następny artykułPaństwo odzyskało nieruchomość dzierżawioną Ambasadzie Federacji Rosyjskiej