Strona główna Top Szef Wód Polskich i Główny Inspektor Ochrony Środowiska zdymisjonowani

Szef Wód Polskich i Główny Inspektor Ochrony Środowiska zdymisjonowani

0

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca oraz Główny Inspektor Ochrony Środowiska Michał Mistrzak zostali zdymisjonowani. Informację tę przekazał premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki podał, że sprawę skażenia Odry traktuje z najwyższym priorytetem.

Winnych tego skandalu, tego ekologicznego przestępstwa o ogromnej skali – chcemy jak najszybciej znaleźć i ukarać jak najsurowiej! Poleciłem działanie odpowiednim służbom.

Sytuacji, z którą mamy do czynienia, w żaden sposób nie można było przewidzieć, ale z pewnością reakcja odpowiednich służb mogła nastąpić szybciej- podał prezes Rady Ministrów.

Wciąż nie posiadamy stuprocentowej pewności co do przyczyn i źródła zatrucia, nie ulega jednak wątpliwości, że mamy do czynienia z jednym z najpoważniejszych skażeń środowiska od dawna.
Jego przyczyny są przedmiotem śledztwa wszystkich organów państwa polskiego, które posiadają odpowiednie kompetencje, sprzęt i wiedzę.

Sprawę zatrucia Odry traktuję z najwyższym priorytetem i jestem w ciągłym kontakcie z Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, wojewodami i pozostałymi organami i służbami walczącymi ze skutkami skażenia.

Nie spocznę, dopóki źródło i skutki skażenia nie zostaną jak najszybciej wykryte i usunięte, a cała sytuacja odpowiednio wyjaśniona.

Poprzedni artykułDziś noc spadających gwiazd
Następny artykułMilion złotych nagrody za wskazanie truciciela Odry