Strona główna Wiadomości Szkoły nadal zamknięte, otwarte galerie, szczepionka na Covid-19 po nowym roku

Szkoły nadal zamknięte, otwarte galerie, szczepionka na Covid-19 po nowym roku

0

W sobotę odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, na której zapowiedział obostrzenia i znoszenie restrykcji, związanych z pandemią.

Morawiecki powiedział: Obecna dzienna średnia zakażeń to powyżej 20 tys. dziennie, a więc sytuacja jest nadal poważna. Z zatrwożeniem obserwuję też dzienną liczbę zgonów, za którą w sposób pośredni i bezpośredni jest odpowiedzialny koronawirus – mówił premier Mateusz Morawiecki. – Obecna wysoka liczba zgonów to efekt dużej liczby zakażeń sprzed 2-3 tygodni.

Przed nami pewien okres, który nazywamy: 100 dni solidarności – na końcu tego okresu jest wysoce prawdopodobne, że będzie dostępna szczepionka. Duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybko przerwać łańcuch zakażeń.- powiedział w sobotę premier.

Morawiecki poinformował też, że do 23 grudnia zamknięte zostają szkoły. Nauka zdalna będzie nadal kontynuowana. Premier dodał, że zamiast ferii w pierwotnym terminie, będzie jedna przerwa międzysemestralna dla całej Polski. Dzieci odbędą ją od 4 do 17 stycznia 2021 r.

Od przyszłej soboty wznawiają działalność galerie handlowe. Będą one pracować w reżimie sanitarnym.

Byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi, ośrodki, do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia. Następnie podjęliśmy decyzję o tym, że ferie, czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek – a 17-18 stycznia – powiedział premier.

Poprzedni artykułSzef GIS Jarosław Pinkas podał się do dymisji
Następny artykułKoronawirus: Dziś najmniejsza liczba zakażeń od kilku tygodni