Strona główna Świat TIR ze sprzętem rehabilitacyjnym dla niepełnosprawnych już jutro wyruszy w drogę

TIR ze sprzętem rehabilitacyjnym dla niepełnosprawnych już jutro wyruszy w drogę

0

Fundacja Pro Spe z Rzeszowa, która od kilku lat pomaga poprzez polskich misjonarzy w Gruzji, wysyła kolejny, tym razem szósty transport sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych w Gruzji.

Transport z magazynów Fundacji w Błażowej i Leżajsku już jutro wyruszy do Tbilisi w Gruzji. TIR wypełniony będzie łóżkami szpitalnymi, wózkami inwalidzkimi, wózkami sedesowymi czy koncentratorami tlenu. Cały sprzęt został podarowany przez darczyńców oraz szpitale i ośrodki w Niemczech, Francji czy Holandii, a następnie przez wolontariuszy naprawiony do stanu używalności.

Fundacja Pro Spe wysłała do tej pory już 5 transportów ze sprzętem rehabilitacyjnym, a łączny koszt załadowanego sprzętu przekroczył kwotę 800 000 zł.

Kolejny transport to również wydatek. Przejazd ponad 2500 km przez kilka granic to setki litrów paliwa, opłaty drogowe czy wynagrodzenie dla kierowcy, łączny koszt transportu to około 15 000 zł.

Wspomóc niepełnosprawnych można wpłacając datek na konto Fundacji Pro Spe: 𝟕𝟒 𝟏𝟏𝟒𝟎 𝟏𝟐𝟐𝟓 𝟎𝟎𝟎𝟎 𝟐𝟑𝟒𝟑 𝟐𝟔𝟎𝟎 𝟏𝟎𝟎𝟏 w tytule: „Podaruj kilometr 2021”. PayU i PayPall na stronie https://prospe.org

Poprzedni artykułBędzie przełom w walce z Covid-19? Jest propozycja nowego leku
Następny artykułArkadiusz Milik nie pojedzie na Euro. Sousa nie powoła zmiennika