Strona główna Wiadomości Tragiczny bilans wichur w Polsce. Cztery osoby nie żyją, kilkanaście rannych

Tragiczny bilans wichur w Polsce. Cztery osoby nie żyją, kilkanaście rannych

0
Usuwanie skutków wichur OSP Smolec/Facebook

Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej poinformował w piątek o bilansie wichur, jakie w ostatnich dniach nawiedziły Polskę.

Cztery ofiary śmiertelne i 18 osób poszkodowanych – to dane z najnowszego bilansu po wichurach w Polsce. Minionej dobry strażacy interweniowali prawie 10,3 tys. razy w związku z silnym wiatrem- powiedział Krzysztof Batorski.

W ciągu ostatniej doby strażacy przeprowadzili 10 361 interwencji związanych z silnym wiatrem. Najwięcej w województwach: dolnośląskim – 2201; wielkopolskim – 1920; kujawsko-pomorskim – 1193; zachodniopomorskim – 891; mazowieckim – 877, lubuskim – 808.

W wyniku wichur śmierć poniosło cztery osoby. W miejscowości Rusko na drodze krajowej nr 5 w wyniku porywistego wiatru dachował samochód dostawczy. Zginął jego kierowca.

We Wrocławiu przy ulicy Żużlowców powalone drzewo spadło na przejeżdżający samochód. Dwie osoby zginęły. Kolejna osoba zginęła w miejscowości Siechnice w powiecie wrocławskim, gdy zawaliła się na nią ściana budowanego domu.

W wyniku wichur 18 osób zostało poszkodowanych.

Poprzedni artykułPorażka Legii z Napoli. Słabe występy Puchacza i Grabary [video]
Następny artykułFrancuzi dostaną po 100 €, by zrekompensować wzrost cen paliw