Strona główna Top Ucieczkę przed policją zakończył w rzece

Ucieczkę przed policją zakończył w rzece

0

Koneccy policjanci zatrzymali kierowcę, który pijany doprowadził do zdarzenia w Baryczy. Kierujący citroenem podjął próbę ucieczki, a finalnie jazdę zakończył w rzece. 26-latek za karygodne zachowanie stanie przed sądem. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Całe zajście miało miejsce w sobotę rano (03.06). Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego koneckiej jednostki, podczas prowadzonych działań mających na celu eliminowanie z drogi nietrzeźwych kierujących w miejscowości Barycz dokonywali kontroli trzeźwości. Kierujący pojazdem marki Citroen widocznie zaniepokoił się widokiem radiowozu i w celu  uniknięciem kontroli stanu trzeźwości zaczął wykonywać manewr cofania, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z  Audi, którym kierowała trzeźwa 64-latka. Kierujący francuskim autem, ani myślał tłumaczyć swojego zachowania i salwował się ucieczką.

Funkcjonariusze drogówki ruszyli w pościg za kierującym. Po kilku kilometrach dróg leśnych nieopodal miejscowości Komaszyce zatrzymali kierującego, który swoją jazdę zakończył w rzece. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Zatrzymany 26-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie.  Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źr. Świętkorzyska Policja

Poprzedni artykułMinisterstwo Sprawiedliwości konsekwentnie zaostrza kary dla pijanych kierowców
Następny artykułPrawo.pl: od wyników egzaminu ósmoklasisty można się odwołać