Strona główna Top Ukraina potrzebuje krwi. Wszechpolacy zachęcają do krwiodawstwa

Ukraina potrzebuje krwi. Wszechpolacy zachęcają do krwiodawstwa

0

W związku z rosyjską inwazją, Ukraina apeluje o oddawanie krwi dla rannych. Krew zbierana w Polsce może także zostać przekazana na ten cel.

Wszechpolacy, jako honorowi krwiodawcy, stale angażują się w akcje organizowane przez RCKiK, stąd jedną z naszych aktywności trwających w ostatnim czasie jest 100 litrów krwi na 100-lecie Młodzieży Wszechpolskiej.

W obecnej sytuacji, gdy stan krwi w regionalnych centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa daleki jest od optymalnego, zachęcamy by udać się do swojego terenowego oddziału lub wziąć udział w akcji wyjazdowej.

Uzupełnienie braków w polskich bankach da możliwość przekazania nadwyżek naszym wschodnim sąsiadom. W ostatnich dniach organizowanych jest wiele zbiórek żywności i pieniędzy, ale tego cennego płynu nie da się kupić ani wyprodukować. Dlatego tak ważna jest odpowiednia ilość krwi, aby starczyło jej dla wszystkich potrzebujących.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej informują:

Oddałeś Krew? Pochwal się swoją donacją w postaci zdjęcia na krew@mw.org.pl Czekolady, które otrzymasz, możesz przekazać podczas lokalnej zbiórki żywności. Na pewno nie brakuje ich w Twojej okolicy.

Poprzedni artykułPutin rozmawiał z Macronem. Jakie są warunki zawieszenia broni?
Następny artykułWielki wybuch w centrum Charkowa. Rosjanie ostrzeliwują miasto