Strona główna Top Syreny nie zawyją dla upamiętnienia funkcjonariuszki ZK

Syreny nie zawyją dla upamiętnienia funkcjonariuszki ZK

0

W sobotę Służba Więzienna miała upamiętnić tragicznie zmarłą w Rzeszowie funkcjonariuszkę, która została zamordowana przez osadzonego w więzieniu. Kobieta w trakcie rozmowy psychologicznej została uderzana i dostała kilka ciosów ostrym narzędziem. Dla jej upamiętnienia w całej Polsce miały zawyć syreny alarmowe, ale ze względu na wojnę na Ukrainie do tego nie dojdzie.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszej koleżanki – por. Bogumiły Bieniek-Pasierb z Zakładu Karnego w Rzeszowie. Funkcjonariuszka zginęła na służbie zaatakowana przez tymczasowo aresztowanego, któremu udzielała porady psychologicznej. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez prokuraturę, Ministerstwo Sprawiedliwości i Służbę Więzienną – przekazał Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński.

Sygnały miały zostać włączone jutro o 14. W ten sposób funkcjonariusze chcieli oddadzą hołd zamordowanej koleżance.

Jak poinformował Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś taka forma upamiętnienia zmarłej funkcjonariuszki w momencie gdy na Ukrainie jest wojna nie jest możliwa:

Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro o 14 na Cmentarzu Parafialnym Kościoła Rzymskokatolickiego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Świata-Opiekunki Ludzkich Dróg w Sokołowie Małopolskim.

Poprzedni artykułRząd zamknie przestrzeń powietrzną dla lotów z Rosji
Następny artykułRobert Lewandowski wydał oświadczenie w związku z meczem z Rosją