Strona główna Top Wichury w Polsce. Wiatr wywrócił dźwig, są ofiary

Wichury w Polsce. Wiatr wywrócił dźwig, są ofiary [foto]

0

Do 11:00 strażacy w całej Polce wyjeżdżali do interwencji 6253 razy. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało o pięciu uszkodzonych budynkach i ponad 320 tys. odbiorcach bez prądu.

Opóźnione były 42 pociągi w całym kraju.

Rano w Międzyrzeczu w województwie lubuskim na przejeżdżające auto spadło drzewo. 70-letni kierowca nie żyje.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w Krakowie. Tam wiatr przewrócił dźwig budowlany. Cztery osoby zostały poszkodowane. Życia dwóch z nich nie udało się uratować. W czasie nawałnicy normalnie odbywała się praca.

W wyniku wypadku ranne zostały cztery osoby, wszyscy to pracownicy budowy. Trafili do szpitala. Dwóch z tych mężczyzn nie udało się uratować – poinformował rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń. Jeden ze zmarłych w chwili wypadku pracował na dachu jednego z budynków, drugi – pracował na ziemi.

Utrudnienia na S 8 i A 1 w powiecie piotrkowskim. Dwa przewrócone tiry. Oba zdarzenia miały miejsce po godzinie 6.00. Jeden jechał w kierunku Katowic, zarzuciło go na lewą stronę, przebił się przez barierki i położył na pasie kierunku Łodzi.Drugi jechał w kierunku na Łódz, także przewróciło go do rowu. Na S8 ,kierunek Warszawa , zalecamy objazdy przez Żarnowice, a następnie na Wolbórz. UTRUDNIENIA TAKŻE na 273 km A1 w powiecie łęczyckim gdzie leży tir. Ruch odbywa się jednym pasem. Kolejny na węźle Piątek.

Poprzedni artykułNiedzielski zapowiada znoszenie obostrzeń. Wiemy kiedy
Następny artykułPiotr Zieliński otwiera wynik na Camp Nou [video]