Strona główna Świat Wizyta polityków w Kijowie przejdzie do historii

Wizyta polityków w Kijowie przejdzie do historii [foto, video]

0

Denys Szmyhal podał wczoraj wieczorem na Twitterze, że wizyta przedstawicieli rządów na Ukrainie przejdzie do historii. Wczoraj wieczorem w Kijowie doszło do spotkania prezydenta i premiera Ukrainy z premierami Polski, Słowenii i Czech. Polskę reprezentował także Jarosław Kaczyński.

Dzisiejsza wizyta pana Morawieckiego, Janszy, Kaczyńskiego będzie na zawsze wpisana do podręczników historii Ukrainy, ale też historii Europy- podał premier Ukrainy.

„Jesteśmy wdzięczni za zamknięcie nieba dla samolotów rosyjskich i bardzo prosimy o zamknięcie nieba nad Ukrainą” – apelował Szmyhal.

Premier Szmyhal dodał, że jest wdzięczny za pomoc finansową, humanitarną oraz osobistą w trudnym momencie. Zaznaczył, że Ukraina będzie potrzebować pomocy finansowej na odbudowę kraju po zakończeniu wojny.

„Pracujemy nad tym, by pieniądze i majątek Federacji Rosyjskiej były wypłacone Ukrainie w celu odnowienia wszystkiego, co zniszczył agresor” – podał dalej.

Prezydent Zełenski ocenił, że „jestem przekonany, że z takimi przyjaciółmi, z takimi krajami, sąsiadami, partnerami rzeczywiście damy radę i zwyciężymy”.

Premier Morawiecki miał zapewnić go, że Ukraina nie pozostanie sama.

„To jest zdecydowane stanowisko w tym czasie, kiedy nawet wielu ambasadorów opuściło Ukrainę z powodu wtargnięcia Federacji Rosyjskiej na ogromną skalę na naszą ziemię i ci ludzie, liderzy swoich wspaniałych, niezależnych krajów nie boją się. Bardziej boją się o nasz los i są tutaj, żeby nas wesprzeć i to jest bardzo mocny, mężny, przyjazny krok” – przyznał.

Poprzedni artykuł„Musimy zatrzymać tragedię”. Morawiecki i Kaczyński już w Kijowie
Następny artykułNieciekawa noc na granicy z Białorusią