Strona główna Sport Wojna na Ukrainie. Jakie konsekwencje w sporcie?

Wojna na Ukrainie. Jakie konsekwencje w sporcie?

0

Dziś w nocy Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie. Prezydent Federacji Rosyjskiej wezwał Ukrainę do złożenia broni, a jej sojuszników do niemieszania się, zagrażając konsekwencjami wojskowymi. Zaatakowano największe miasta w kraju.

Jakie konsekwencje ma wybuch wojny na Ukrainie dla świata sportu?

Na Ukrainie ogłoszono stan wojenny. Wszystkie rozgrywki sportowe zostały zawieszone na 30 dni.

Finałowe zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie na torach naturalnych, które przejazdami treningowymi miały się rozpocząć w czwartek w Moskwie, zostały odwołane.

Co z barażami do piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze? Rosjanie mieli podejmować 24 marca w Moskwie reprezentacje Polski.

Jeszcze wczoraj były prezes PZPN Zbigniew Boniek pisał:

Wybuch wojny zmienia jednak tę sytuację diametralnie.

Jak wobec Rosji zachowa się Międzynarodowa Federacja Piłkarska? Na razie milczy. PZPN na razie nie zajął stanowiska. Głos zabrali Szwedzi, którzy ewentualnie mogą zmierzyć się z Rosją w finale baraży. Skandynawowie podkreślają, że czekają na wskazówki międzynarodowych federacji, UEFA i FIFA, dotyczące tego, jak będzie traktowany udział Rosji w międzynarodowych rozgrywkach. Podkreślają jednak, że w obecnej sytuacji niemożliwe będzie rozegranie ewentualnego meczu barażowego w Moskwie z Rosją 29 marca.

UEFA zaplanowała na piątek nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Wykonawczego.

Poprzedni artykułŻołnierzom cofnięto urlopy i wyjazdy. Siły zbrojne RP w stanie gotowości
Następny artykułBraknie paliwa, gotówki i żywności? Rząd neguje fake newsy