Strona główna Polityka Wstrzymano nadawanie TVP INFO. Szamotanina w siedzibie stacji

Wstrzymano nadawanie TVP INFO. Szamotanina w siedzibie stacji [VIDEO]

0
fot. zrzut TT

Dziś po godzinie 11.00 TVP Info wstrzymało nadawanie. Na kanale informacyjnym Telewizji Polskiej pojawił się blok reklamowy, a następnie emitowano serial „Korona królów”. Nie działa także strona internetowa stacji.

To efekt działań ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza, który odwołał prezesów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

W sieci pojawiły się komentarze uderzające w taką formę działań nowej władzy.

Sejm podjął we wtorek wieczorem uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. W głosowaniu nie wzięło udziału ponad 100 posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy udali się do siedziby TVP. Późnym wieczorem prezes PiS zapowiedział, że politycy będą pełnili dyżury po 10 osób w Telewizji Polskiej. Wśród osób, które jako pierwsze rozpoczęły nocne czuwanie w TVP, był m.in. sam Jarosław Kaczyński czy były minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Politycy PiS i SP udostępniają nagrania z siedziby TVP, gdzie doszło do szamotaniny.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widzimy poseł PiS Joannę Borowiak z opatrzoną ręką. Jak informuje polsatnews.pl w budynku pojawili się również funkcjonariusze policji.

Poprzedni artykułOstatnia szansa na obniżenie podatku w rocznym rozliczeniu PIT
Następny artykułAutostrada A1 Gdańsk – Toruń pozostanie bezpłatna