Strona główna Top Wyjątkowa noc w Centrum Pieniądza NBP

Wyjątkowa noc w Centrum Pieniądza NBP

0

Narodowy Bank Polski informuje, że 14 maja br., w czasie Nocy Muzeów, Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka będzie otwarte dla zwiedzających do północy. Goście obiektu będą mieli dostęp do wszystkich wystaw i ekspozycji.

W ramach dodatkowych atrakcji, na zamkniętym zazwyczaj dziedzińcu głównym siedziby Narodowego Banku Polskiego, odwiedzający będą mieli możliwość dokładnego obejrzenia bankowozu wraz z pełnym wyposażeniem konwojentów czy skorzystania z przyśpieszonego kursu rozpoznawania fałszywych banknotów. Dla chętnych będzie też kino letnie i możliwość obejrzenia filmu „Wielcy polscy ekonomiści” oraz filmów prezentujących monety kolekcjonerskie NBP. Będzie można zrelaksować się na wygodnych leżakach i napić się dobrej kawy. Animatorzy CP NBP opowiedzą o najciekawszych eksponatach prezentowanych w placówce, ich losach i funkcjach. Odwiedzający będą mogli zapoznać się ze zbiorami, a także obejrzeć materiały video przybliżające monety i banknoty kolekcjonerskie NBP.

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka to nowoczesna, interaktywna placówka wystawiennicza i centrum edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego. To tutaj można zobaczyć najstarszą monetę świata, dowiedzieć się, skąd się wzięły pieniądze, ile waży prawdziwa sztaba złota (można ją nawet spróbować podnieść!) oraz jak się zmieniał pieniądz w Polsce i na świecie na przestrzeni wieków. Wszystko to znajduje się na wystawie prezentowanej w 16 tematycznych salach, pełnych ciekawych eksponatów i najnowocześniejszych multimediów.

Poprzedni artykułPremier zapowiedział wypłaty trzynastek i czternastek
Następny artykułNabór wniosków o dofinansowanie do nawozów wydłużony