Strona główna Wiadomości Wypadek pod Tarnowem. Radiowóz w rowie, policjanci w szpitalu

Wypadek pod Tarnowem. Radiowóz w rowie, policjanci w szpitalu [FOTO]

0

W czwartek wieczorem na drodze wojewódzkiej 984 w Nowych Żukowicach doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący oplem doprowadził do wypadku, w którym brał udział matiz oraz policyjny radiowóz, po czym odjechał nie udzielając poszkodowanym pomocy. Po kilku godzinach kierowca został zatrzymany – był pijany.

30 września br., po 20.00 policjanci wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy wykonywali zadania służbowe jadąc w kierunku Lisiej Góry. Na jednym ze skrzyżowań zauważyli jadący z przeciwka samochód, który uderzył w tył pojazdu oczekującego na możliwość skrętu w lewo. Wypchnięty matiz wjechał bezpośrednio przed nadjeżdżający radiowóz uderzając w lewą przednią część policyjnego opla. Radiowóz wjechał do przydrożnego rowu melioracyjnego, a sprawca tego zdarzenia widząc co się dzieje, odjechał z miejsca w nieznanym kierunku. Nie udzielił on pomocy 18-letniemu kierowcy matiza ani policjantom. Na miejscu pojawili się strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy przetransportowali rannych do tarnowskiego szpitala. Policjanci, którzy zostali skierowani do likwidacji tego zdarzenia rozpoczęli poszukiwania kierowcy – sprawcy tego wypadku.

Po kilku godzinach kierowca został ustalony, a także odnaleziono samochód – opla zafirę, który wypchnął małego matiza przed nadjeżdżający radiowóz. Kierowcą opla okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, który w chwili zatrzymania miał niemalże 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany i po wytrzeźwieniu będą przeprowadzone z jego udziałem czynności procesowe. Jego opel został zabezpieczony na parkingu do prowadzonego postępowania.

Ranni w wypadku policjanci opuścili rano szpital, natomiast 18-latek w dalszym ciągu jest tam diagnozowany. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Poprzedni artykułLegia wygrywa z Leicester. Internauci nie zawodzą [MEMY]
Następny artykułPrzez Warszawę przeszedł Marsz Wolności i Suwerenności [foto, video]