Strona główna Top Zbombardowano Kijów. Rosja prosi o pomoc Chiny

Zbombardowano Kijów. Rosja prosi o pomoc Chiny [foto]

0

Rosjanie dokonali kolejnego ataku rakietowego na stolicę Ukrainy, Kijów. Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Władimira Putina powiedział, że w poniedziałek nastąpić ma kolejna runda rozmów negocjacyjnych między Rosją, a Ukrainą.

Zakłady lotnicze Antonow pod Kijowem zostały ostrzelane przez wojska rosyjskie – poinformowały w poniedziałek władze ukraińskiej stolicy w komunikatorze Telegram.

Jeden z pocisków trafił w Kijowie w budynek mieszkalny.

Znaleziono ciała dwóch osób, trzy osoby przewieziono do szpitala, a 15 osobom udzielono pomocy na miejscu. Ewakuowanych zostało 63 lokatorów. Trwa przeszukiwanie lokali.

Wojska rosyjskie zniszczyły w nocy z niedzieli na poniedziałek siedem budynków w pobliżu Żytomierza i uszkodziły wieżę telewizyjną niedaleko Równego – podał portal Ukrainska Prawda. Są ranni. Pociski rakietowe uderzyły też w innych rejonach kraju.

„Kijów Post” opublikował zdjęcia ze zbombardowanego miasta Basztanka.

Zmarła ranna kobieta w ciąży ewakuowana ze zbombardowanego szpitala położniczego w Mariupolu – podała „Ukraińska Prawda”.

Rosja zwróciła się do Chin o pomoc wojskową wobec problemów w trakcie inwazji na Ukrainę oraz w omijaniu sankcji od państw z Zachodu.

Według informacji Rosjanie chcą pomocy od Chińczyków w formie sprzętu. Wszystko przez brak postępów w inwazji na Ukrainę.SA ostrzegły Pekin, że wszelka kolaboracja skończy się poważnymi konsekwencjami. Rozmowy przedstawicieli USA i Chin mają się odbyć w Rzymie w dniu 14 marca.

Bloomberg podaje, że Chiny chcą uniezależnić się od dostaw węgla z zagranicy. Narodowa Komisja Rozwoju i Reform postanowiła zwiększyć wydobycie tego paliwa o około 300 mln ton, czyli tyle, ile wynosi obecnie import. 

Poprzedni artykułRusza elektroniczny system nadawania PESEL dla Ukraińców
Następny artykułGlik zakupił karetkę, która będzie transportować chore dzieci z Ukrainy