Strona główna Polityka Zelenski chce dostępu do Przewodowa. Jest odpowiedź

Zelenski chce dostępu do Przewodowa. Jest odpowiedź

0
Fot. źr. Twitter/ Polska Policja

Wczoraj prezydent RP i premier przekazali, że rakieta, która spadła na suszarnię zboża w Przewodowie k. Hrubieszowa, była ukraińską rakietą obrony przeciwlotniczej, wyprodukowana miała zostać jeszcze w latach 70 w Związku Radzieckim.

Z informacją tą nie zgodził się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelenski, który zakwestionował ustalenia polskiej strony. Stwierdził on jeszcze we wtorek, że była to rosyjska rakieta.

Rozmawiałem wczoraj wieczorem z prezydentem Andrzejem Dudą i złożyłem mu kondolencje – rosyjska agresja odebrała życie dwóm polskim obywatelom. I chcę, żebyśmy wszyscy minutą ciszy uczcili pamięć tych wszystkich, którym ta rosyjska wojna odebrała życie- powiedział prezydent Ukrainy.

Zelenski zwrócił się do strony polskiej i amerykańskiej o umożliwienie wejścia na teren, gdzie doszło do wybuchu, przedstawicieli ukraińskich, w celu zbadania sprawy.

Joe Biden, prezydent USA zakwestionował oświadczenie Wołodymyra Zelenskiego – podał w czwartek Reuters.

Szef BBN Jacek Siewiera stwierdził, że prezydent nie widzi przeszkód, by Ukraińcy włączyli się do śledztwa ws. zdarzenia w Przewodowie. Wymaga to jednak zgodności z procedurami sojuszniczymi i polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Poprzedni artykułPremier: Wybuch w Przewodowie to nieszczęśliwy wypadek
Następny artykułCiekawostki na temat telefonów na kartę