Strona główna Sport Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie bez zawodników NHL

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie bez zawodników NHL

0

Ze względu na obowiązującą pandemię władze ligi nie wydały zgody na uczestnictwo zawodników NHL w zbliżających się igrzyskach mimo wcześniejszego porozumienia.

Decyzja została podjęta przez władze NHL w uzgodnieniu ze związkiem zawodowym zawodników (NHLPA).

– Czekaliśmy tak długo, jak to możliwe, aby podjąć tę decyzję, badając każdą dostępną opcję, aby umożliwić naszym graczom udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 – powiedział komisarz Gary Bettman w oświadczeniu.

– Niestety, biorąc pod uwagę dogłębne zakłócenie kalendarza sezonu regularnego NHL spowodowane niedawnymi wydarzeniami związanymi z COVID – 50 meczów zostało już przełożonych do 23 grudnia – udział olimpijski nie jest już możliwy. Z pewnością uznajemy i doceniamy wysiłki Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie i Pekińskiego Komitetu Organizacyjnego, aby gościć graczy NHL, ale obecne okoliczności uniemożliwiły nam kontynuowanie działań pomimo wszelkich starań wszystkich. Nie możemy się doczekać udziału w Igrzyskach Olimpijskich w 2026 r. – podsumowano.

Liga planowała przerwę w rozgrywkach w dniach 6-22 lutego, aby hokeiści mogli wziąć udział w igrzyskach. Czas ten zostanie teraz wykorzystany na rozegranie przełożonych spotkań.

Będzie to już drugi turniej olimpijski z rzędu, w którym zabraknie zawodników z najlepszej ligi na świecie. W 2018 roku na przeszkodzie porozumienia stanęły kwestie finansowe.

Dotychczas hokeiści NHL uczestniczyli w igrzyskach pięciokrotnie, między 1998 i 2014 rokiem.

W ramach igrzysk olimpijskich w Pekinie zobaczymy 12 zespołów. Polska odpadła w decydującym turnieju kwalifikacyjnym w Bratysławie, z którego awans uzyskali gospodarze.

Poprzedni artykułNajładniejsze gole 2021 roku w PKO Ekstraklasie [VIDEO]
Następny artykułTragiczny bilans 2021 roku. Śmiertelność najwyższa od II wojny światowej